Laserowe napinanie ścian pochwy

ZABIEG LASEROWEGO OBKURCZANIA POCHWY, LASER FINEXEL CO2

 

Zabieg laserowego obkurczenia pochwy dedykowany jest kobietom z problemem nadmiernego rozciągnięcia i rozluźnienia ścian pochwy, pojawiającego się w różnych etapach ich życia.

Zabieg ten to nowoczesna, niewymagająca operacji metoda poprawy elastyczności pochwy, która polega na punktowej ablacji (uszkodzeniu nabłonka) i towarzyszącym mu efekcie termicznym (kontrolowanym oparzeniu).  Pobudzaniu ulega produkcja kolagenu w błonie śluzowej pochwy oraz w okolicznych tkankach wewnątrzmiednicznych. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia miejsc poddanych zabiegowi, zmniejszenia kąta nachylenia i przywrócenia normalnej funkcjonalności cewki moczowej, co również daje poprawę w zakresie nietrzymania moczu.

 

Efekty zabiegu:

- Przywrócenie komfortu i radości ze współżycia, leczenie dyspareunii

- Poprawa intensywności doznań podczas zbliżeń

- Zwiększenie elastyczności i napięcia ścian pochwy

- Redukcja objawów suchości pochwy, a przez to częstości infekcji intymnych

Efekt jest dość trwały, regularne ćwiczenia mięśni Kegla mogą przedłużyć efekty zabiegu.

 

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak warunkiem przystąpienia do niego jest aktualne badanie cytologiczne (do 6 miesięcy) oraz aktualne badanie ginekologiczna (do 3 miesięcy).

 

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w pozycji ginekologicznej za pomocą aplikatora promieni laserowych wprowadzanego do pochwy. Energia lasera jest dopasowana do indywidualnej charakterystyki błony śluzowej i grubości ścian pochwy danej pacjentki. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Mogą jedynie występować niewielkie skurcze mięśnia macicy oraz uczucie delikatnego pieczenia w pochwie.

Zabieg polega na 10-15 minutowej ekspozycji ścian pochwy na działanie impulsów laserowych. 

 

Po zabiegu nie ma konieczności korzystania ze zwolnienia lekarskiego.

 

Zdecydowana większość pacjentek odczuwa poprawę już po pierwszym zabiegu.

 

 

Zalecenia po zabiegu:

 • wstrzemięźliwość seksualna przez okres około 1-2 tygodni.

 • utrzymywanie wysokiej higieny intymnej

 • Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, więc zaleca się stosowanie wkładek higienicznych do momentu, aż przesięk nie ustąpi.

 • unikanie gorących kąpieli w wannie oraz sauny, basenu przez okres około dwóch tygodni.

 • stosowanie dopochwowych leków, jeżeli tak zalecił lekarz

 

Przeciwwskazania

 • ciąża

 • miesiączka

 • aktywne infekcje pochwy

 • nieuregulowana cukrzyca

 • choroby nowotworowe

 • choroby autoimmunologiczne

 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
   

 

 

Zabiegi

Strona główna

Szkolenia

www.machnica.pl

Lekarz Jowita Machnica - Medycyna Estetyczna

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Kontakt

Kontakt

660 495 290

kontakt@machnica.pl

ul. Ludowa 11

64-920 Piła

Obserwuj nas