PRX-T33 (kwas trichlorooctowy 33% + nadtlenek wodoru + kwas kojowy 5%)

 

Opatentowana formuła peelingu stworzona we Włoszech służąca do biorewitalizacji skóry i leczenia takich stanów jak:

 • utrata napięcia skóry twarzy i ciała

 • ujędrnienie skóry dekoltu

 • blizny zanikowe

 • rozstępy

 • jako produkt leczniczy na trądzik 

 • u dzieci w leczeniu blizn po ospie wietrznej i liszajcu

 

Peeling PRX t-33 jest bezbolesnym zabiegiem trwającym do 15 min. nie wymagającym długiej rekonwalescencji. Pomimo swojego wyjątkowego działania nie wyklucza pacjenta z aktywności życiowej, a łuszczenie się skóry jest niewielkie lub nie występuje w ogóle. W zależności od problemu zabieg wykonuje się z częstotliwością od kilku razy w tygodniu do 1 razu w miesiącu. 

Jego stymulujące skórę działanie wynika z przechodzenia przez barierę naskórkową, aż do skóry właściwej. Nadtlenek wodoru wyłapuje wolne rodniki oraz oddziałuje na skórę właściwą zmuszając ją do produkcji nowego kolagenu.

                                                                                                                 

 

Kwas pirogronowy

 

Kwas pirogronowy szybko penetruje do skóry właściwej, co pozwala na uzyskanie dobrych efektów estetycznych w krótkim czasie. Zaletą peelingu kwasem pirogronowym jest brak podrażnienia skóry i efektów ubocznych. Złuszczanie skóry jest łuskowate, delikatne i łatwe do ukrycia.

Kwas pirogronowy reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza łojotok skóry trądzikowej, oczyszcza pory, rozjaśnia plamy i przebarwienia, działa antystarzeniowo, stymuluje powstawanie kolagenu oraz zwiększa napięcie skóry.

Wskazania:

 • łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS)

 • skóra tłusta

 • trądzik (ogniska zapalne i niezapalne)

 • zmarszczki, przyspieszone starzenie, fotostarzenie

 • blizny,

 • przebarwienia, plamy, melasma

Zaleca się wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów w odstępie 14-21 dni. Przebieg kuracji uzależniony jest od stanu wyjściowego skóry, postępów w czasie zabiegu i ogólnej reakcji skóry. Zabieg może być wykonany jednorazowo.

 

 

Kwas migdałowy PEELINGI MANDEL

 

Cała linia peelingów Mandel oparta jest na kwasie migdałowym. Ten kwas to od dawna znany w dermatologii i medycynie estetycznej alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień powierzchniowych i pozapalnych redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego następuje znaczna poprawa stanu skóry z zaskórnikami i trądzikiem pospolitym. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry.

Kwas migdałowy może działać synergicznie z innymi bardziej agresywnymi kwasami, nie zmieniając ich działania przy jednoczesnym łagodzeniu objawów niepożądanych.

 

Mandel + 

Kwas migdałowy 60% wzmocniony kwasem cytrynowym, kwercetyną, kwasem octowym i kwasem tioglikolowym.

Peeling powierzchniowy. Formuła wzmocniona substancją chelatującą, która potęguje działanie depigmentacyjne.

Wskazania: przebarwienia, melazma, piegi, płytkie zmarszczki, trądzik pospolity.

Zabieg wykonujemy co 2 tygodnie.

 

Mandel P

Kwas migdałowy 25%, kwas pirogronowy 25% i kwasy dikarboksylowe 5%.

Połączenie kwasy migdałowego i pirogronowego redukuje uczucie pieczenia w porównaniu z zastosowaniem czystego kwasu pirogronowego. Formuła zapewnia zwiększenie właściwości bakteriobójczych, sebostatycznych i przeciwstarzeniowych.

Wskazania: skóra trądzikowa i łojotokowa, hiperkeratozy, przebarwienia, płytkie zmarszczki.

Zabieg wykonujemy co 2 tygodnie.

 

Easy TCA Pain Control 

 

Easy TCA® Pain Control jest wyrobem medycznym

klasy IIa. Jest to peeling oparty na 15% kwasie

trichlorooctowym, który daje niższe odczucia bólowe

niż klasyczny TCA. Easy TCA® Pain Control zawiera fenol.

 

 

WSKAZANIA Easy TCA® Pain Control jest stosowany do
uzyskania stymulacji skóry właściwej i naskórka.
Wskazania mogą obejmować:

- aplikacja na twarz w przypadku fotostarzenia skóry

i jej skutków

- leczenie trądziku i jego następstw

- przebarwienia (melasma, chloasma, przebarwienia
pozapalne)

- wiotkość skóry

- suchość skóry

- drobne zmarszczki

- keratoza i plamy soczewicowate

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU? 

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania.

 

PRZEBIEG ZABIEGU:

Easy TCA® Pain Control jest zwykle nakładany na skórę okrężnymi ruchami za pomocą patyczków kosmetycznych. Ostania warstwa peelingu to ta, która pokazuje nam taki poziom wyszronienia, który chcemy osiągnąć (punkty wyszronienia, „chmury” wyszronienia). Aplikacja odpowiedniej ilości Post Peel Mask wyznacza nam koniec zabiegu. Peeling Easy TCA® Pain Control nie wymaga neutralizacji. Post Peel Mask hamuje rumień, odczucie pieczenia i uczucie gorąca na skórze w ciągu kilku sekund a także ogranicza znacząco wystąpienie działań niepożądanych po zabiegu. Sucha skóra zaczyna się złuszczać trzeciego dnia po zabiegu (czasami później jeśli jest to pierwszy zabieg) a złuszczanie kończy się najpóźniej w szósty dniu po zabiegu. Intensywność złuszczania zależy od głębokości wykonania peelingu.

 

 

EFEKTY

- jędrna, napięta skóra

- rozjaśnienie przebarwień pozapalnych,
   posłonecznych

- wyrównanie struktury skóry

- likwidacja zmian zapalnych w przebiegu

   trądziku pospolitego

- zmniejszenie łojotoku

- spłycenie zmarszczek

 

 

PRZECIWWSKAZANIA W szczególności nie należy stosować Easy TCA® Pain Control u pacjentów, którzy są w czasie terapii mogącej zwiększać przenikalność substancji w głąb skóry. Pacjent powinien unikać promieni słonecznych w okresie pomiędzy zabiegami. Nie należy stosować na skórę uszkodzoną, z objawami infekcji oraz na skórę poddaną zabiegom mikronakłuwania lub dermabrazji a także na otwarte rany lub świeże blizny.

 

 

Easy Phen Very Light - głęboki peeling fenolowy

 

 

Głęboki peeling medyczny jest dedykowany pacjentom borykającymi się z oznakami fotostarzenia. Głównym celem peelingu na bazie fenolu jest złuszczenie powierzchniowych warstw naskórka i pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu w głębszych warstwach skóry. Najgłębszy peeling chemiczny obejmujący wskazania:

 • przebarwienia posłoneczne

 • głęboka odbudowa skóry

 • działanie przeciwzmarszczkowe

 

PEELINGI CHEMICZNE

 

 

Zabiegi

Strona główna

Szkolenia

www.machnica.pl

Lekarz Jowita Machnica - Medycyna Estetyczna

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Kontakt

Kontakt

660 495 290

kontakt@machnica.pl

ul. Ludowa 11

64-920 Piła

Obserwuj nas