TRYCHOLOGIA

Czym zajmuje się trycholog?

 

Trycholog jest osobą, zajmującą się problemami  owłosionej skóry głowy oraz włosami. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza kondycji skóry głowy, cebulki włosa, schorzeń związanych ze skórą głowy, ustalenie przyczyn wypadania włosów oraz odpowiednie dobranie indywidualnego sposobu pielęgnacji włosów. 

Najczęściej spotykane problemy w gabinecie trychologicznym to:

 

Nadmierne wypadanie włosów

Łupież

Łojotok

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Atopowe zapalenie skóry głowy

Łuszczyca

Swędzenia skóry głowy

Zniszczone na długości włosy

 

 

Jak wygląda wizyta trychologiczna?

Na początku wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad a kolejno badanie trychoskopowe  (nieinwazyjne badanie struktury łodygi włosa i stanu skóry głowy wraz z mieszkami włosowymi z mikroskopowym powiększeniem obrazu). W niektórych przypadkach zalecane jest dodatkowo wykonanie badań laboratoryjnych z krwi, wymazu lub wyskrobin. Po rozpoznaniu problemu trycholog ustala indywidualny plan leczenia na kolejne miesiące, dobierana jest odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna i specjalistyczne produkty medyczne. W zależności od ustalonego problemu trycholog kieruje również na zabiegi aparaturą medyczną obecną w naszym centrum. W trudnych przypadkach wymagających konsultacji lekarskiej pacjentów konsultuje także lekarz Jowita Machnica.

Wizyta trwa około 30 minut.

AKADEMIA TRYCHOLOGICZNA

Przycisk

ZABIEGI TRYCHOLOGICZNE NA WŁOSY I SKÓRĘ GŁOWY 

Przycisk

 

 

Zabiegi

Strona główna

Szkolenia

www.machnica.pl

Lekarz Jowita Machnica - Medycyna Estetyczna

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Kontakt

Kontakt

660 495 290

kontakt@machnica.pl

ul. Ludowa 11

64-920 Piła

Obserwuj nas