TRYCHOLOGIA

 

Czym zajmuje się trycholog?

 

Trycholog jest osobą, zajmującą się problemami  owłosionej skóry głowy oraz włosami. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza kondycji skóry głowy, cebulki włosa, schorzeń związanych ze skórą głowy, ustalenie przyczyn wypadania włosów oraz odpowiednie dobranie indywidualnego sposobu pielęgnacji włosów. 

 

Najczęściej spotykane problemy w gabinecie trychologicznym to:

 

Nadmierne wypadanie włosów

Łupież

Łojotok

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Atopowe zapalenie skóry głowy

Łuszczyca

Swędzenia skóry głowy

Zniszczone na długości włosy

 

 

Diagnozujemy zakażenia skóry głowy oraz w szczególnym przypadkach brwi i rzęs poprzez mykologiczne i mikrobiologiczne badania laboratoryjne.

 

Przygotowanie pacjenta do pobrania materiału ze skóry głowy (mykologiczne/ mikrobiologiczne). Minimum 2 tygodnie przed planowanym pobraniem materiału należy odstawić wszystkie szmpony przeciwłupieżowe oraz inne szampony lecznicze. Nie należy stosować wcierek w skórę głowy. Bezpośrednio przed badaniem nie myć włosów (umyć można najpóźniej dzień przed wizytą).

 

 

 

 

Jak wygląda wizyta trychologiczna?

Na początku wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad a kolejno badanie trychoskopowe  (nieinwazyjne badanie struktury łodygi włosa i stanu skóry głowy wraz z mieszkami włosowymi z mikroskopowym powiększeniem obrazu). W niektórych przypadkach zalecane jest dodatkowo wykonanie badań laboratoryjnych z krwi, wymazu lub wyskrobin. Po rozpoznaniu problemu trycholog ustala indywidualny plan leczenia na kolejne miesiące, dobierana jest odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna i specjalistyczne produkty medyczne. W zależności od ustalonego problemu trycholog kieruje również na zabiegi aparaturą medyczną obecną w naszym centrum. W trudnych przypadkach wymagających konsultacji lekarskiej pacjentów konsultuje także lekarz Jowita Machnica.

Wizyta trwa około 30 minut.

 

 

 

 

ZABIEG DLA WYPADAJĄCYCH WŁOSÓW KERAPLANT NATURAL STIMULATION
 

Wieloetapowy, około 90-100min zabieg bazujący jedynie na naturalnych składnikach roślinnych zawartych w produktach Keraplant Nature, oczyszczający skórę głowy oraz pobudzający włosy do wzrostu. Użyte do zabiegu glinka, olejki i serum to bogate źródło substancji stymulujących mikrokrążenie oraz pozytywnie wpływających na skórę głowy. Produkty wprowadzone metodą infuzji tlenowej głębiej penetrują przez skórę. Zabieg w wersji dla 3 rodzajów skóry głowy - normalna, wrażliwa i łojotokowa.

TERAPIA ŚWIATŁEM LED
 

(wypadanie włosów, łysienie plackowate, łojotok, łupież, stany zapalne skóry)

Terapia LED to nowoczesna fototerapia, nieinwazyjny zabieg silnie stymulujący naturalne procesy regeneracyjne skóry. Naświetlanie światłem, które wnika przez skórę nie naruszając jej struktury i pobudza komórki poprzez dostarczenie energii. Terapia LED ma niezwykle wszechstronne zastosowanie, w trychologii stosowana celem leczenia wypadania włosów i wspomagania ich odrastania oraz w schorzeniach skóry głowy. Zalecana liczba zabiegów to 8-10 zabiegów, każdy w odstępie 3 - 7 dni.

około 90-100minut   160zł

około 20 minut    50zł

PEELING SKÓRY GŁOWY

 

Peeling skóry głowy dobierany jest indywidualnie do pacjenta i jego problemu skórnego. Dysponujemy szeroką gamą peelingów enzymatycznych, glinek, peelingów mechanicznych oraz chemicznych, w tym na bazie kwasu glikolowego. Peelingi intensywnie oczyszczają skórę głowy, mają działanie sebo-regulujące, zapobiegają nadmiernemu łuszczeniu na skórze głowy i pomagają usunąć łuski. Przygotowują też skórę przed zastosowaniem ampułek czynnych lub innych terapii leczniczych.
Po zakończonym peelingu myjemy i suszymy włosy.

około 60 minut    99 zł

ZABIEG NA ŁOJOTOKOWĄ SKÓRĘ GŁOWY ORAZ ZABIEG PRZECIWŁUPIEŻOWY 

 

Oba zabiegi przeznaczone są do problemowej skóry głowy zmagającej się z łojotokiem bądź łupieżem. Głównym celem zabiegu jest pozbycie się zanieczyszczeń skóry głowy oraz regulacja wydzielania sebum. Zabiegi poprzedzone są peelingiem skóry głowy. Używane olejki eteryczne z aromatycznymi kompleksami pochodzenia naturalnego działają łagodząco i oczyszczająco. Zapewniają normalizację stanu skóry, która stwarza optymalne warunki dla wzrostu włosów. Przyjemny aromat olejków drzewnych sprawia, że jest to zabieg lubiany przez naszych pacjentów.

około 70-90 minut    110zł

OLEJOWANIE WŁOSÓW 

 

To jeden z najlepszych zabiegów końcówki roku 2018. Łączy w sobie siłę naturalnych olejków i moc wyciągów z roślinnych składników. Olejki nadają włosom gładkość i lśniący wyglad, bo wygładzają łodygę włosa. Zatem szczególnie polecamy zabieg włosom szorstkim, plączącym się, rozjaśnianym, matowym. Olejki nakładane są na długości kilkukrotnie, aby jak najwięcej wchłonęły się w strukturę włosa. Prześliczne zapachy w trakcie zabiegu sprawiają, że jest to świetny zabieg relaksujący, odprężający, jednym słowem SPA dla włosów i ciała. Po jednym zabiegu efekt jest mocno zauważalny, włosy stają się miękkie. Przy bardzo suchych włosach wykonujemy zabieg około 3 razy w odstępach 2-3 tygodni. 

około 70 minut    200zł

Pakiet 3 zabiegów   500zł

MASAŻ SKÓRY GŁOWY

 

Półgodzinny masaż skóry głowy zapewnia odprężenie i wprowadza w atmosferę relaksu. Ponadto poprawia mikrokrążenie krwi w obrębie skóry głowy. Wykonywany po zabiegach trychologicznych potęguje ich efekty, a regularnie wykonywany może likwidować bóle głowy i zmęczenie. Dzięki poprawie ukrwienia skóry zwiększamy odżywienie brodawki włosa, która jest miejscem wytwarzania korzenia włosa.

około 30minut    30zł

KOLORYZACJA TRYCHOLOGICZNA                 męska oraz damska

 

Jej ideą jest bezpieczna koloryzacja - przeprowadzana farbami trychologicznymi bardzo wysokiej jakości i bezpiecznymi dla skóry głowy.  

Przed zabiegiem koloryzacji wykonujemy badanie trychoskopowe celem oceny  stanu skóry głowy oraz struktury i długości włosa. Na podstawie tego badania dobierana jest metoda i produkty do przeprowadzenia zabiegu koloryzacji. Efekt farbowania trychologicznego nie odbiega od zwykłej koloryzacji włosów, uzyskane odcienie włosów dobierane są przed zabiegiem podczas konsultacji z fryzjerem trychologicznym. W czasie farbowania włosy zabezpieczane są dodatkowo przed uszkodzeniami chemicznymi specjalnym mleczkiem lub innym produktem regenerującym. 

cena od 90zł

 

 

Zabiegi

Strona główna

Szkolenia

www.machnica.pl

Lekarz Jowita Machnica - Medycyna Estetyczna

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Indywidualna Praktyka Lekarska Jowita Machnica. Z administratorem danych można skontaktować się poprzez adres e-mail kontakt@machnica.pl , telefonicznie (+48 660495290) lub pisemnie na adres siedziby administratora. Dane osobowe są podane przez Pana/Panią osobiście na wizycie, przez system e-rejestracji lub telefonicznie. Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów udzielenia świadczeń zdrowotnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych, obrony praw i dochodzenia roszczeń przez administratora danych w związku z prowadzoną przez niego działalnością. Jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową, Pana/Pani dane mogą być wykorzystane dla celów marketingowych w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez administratora. Państwa dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa- dane medyczne 20 lat, dane na potrzeby księgowości 5 lat, dane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Panią/Pana zgody. Pana/Pani dane mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, w szczególności zgodnie z Art.26 ustawy z dn.6 listopada 2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora m.in. usług IT, firmie prowadzącej rejestrację online i jeśli wyraził/a Pan/Pani zgodę na komunikację marketingową dane mogą być przekazane agencjom IT i marketingu na zlecenie i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora na podstawie umowy. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu, sprostowania, usunięcia danych osobowych. W przypadkach w Art.18 RODO do ograniczenia przetwarzania danych oraz przenoszenia danych osobowych. Przysługuje Panu/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem danych. Podanie danych osobowych jest warunkiem niezbędnym do udzielenia świadczeń zdrowotnych ze względu na wymogi prawne nałożone na administratora danych, w tym konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej. Odmowa podania tych danych może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych. Podanie danych jest to również niezbędne do wystawiania rachunku publicznej faktury. Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolne, brak zgody na komunikację marketingową nie może być podstawą do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych.

Cennik

Kontakt

Kontakt

660 495 290

kontakt@machnica.pl

ul. Ludowa 11

64-920 Piła

Obserwuj nas